Klubo istorija

Tauragė Lietuvos krepšinio žemėlapyje

Pirmieji žingsniai Nepriklausomoje Lietuvoje

„Niekas taip nesuvienija lietuvių tautos kaip krepšinis!“, ko gero, jau ne kartą girdėjote šį posakį, girdėjote ir tai, kad krepšinis – antra lietuvių religija. Išties ši sporto šaka mūsų šalyje, ir mūsų širdyse užima ypatingą vietą. Nuostabi šios sporto šakos praeitis  ir dabartis Lietuvą garsina visame pasaulyje, o lietuviams leidžia didžiuotis savo šalimi. Mes (tauragiškiai) taip pat turime kuo didžiuotis – Tauragė krepšinio žemėlapyje kasmet darosi vis ryškesnė, kartu galime pasidžiaugti ir tuo, kad į Lietuvos krepšinio istorijos vadovėlį jau esame įrašę ir mūsų miesto vardą. Nuo Nepriklausomybės atkūrimo tauragiškiai dalyvavo LKCL, LKBL, LKAL, NKL , LKF rengiamose pirmenybėse ir taurių turnyruose. 2002 m. Tauragės ,,Bremenos“ krepšinio komanda  tapo LKBL pirmenybių nugalėtoja.

Išaugino ne vieną garsų krepšininką

Iš šios komandos ne vienas žaidėjas buvo pakviestas į stipriausios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandas (Edgaras Stanionis, Martynas Linkevičius) ar net Lietuvos rinktinę (Artūras Milaknis). Komandos žaidėjai Matas Sapiega ir Tautvydas Šležas 2008 m. tapo Europos jaunių vicečempionais, Tauras Jogėla 2009 m. iškovojo Europos jaunučių sidabrą bei buvo pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju.

Tauragės krepšinio klubas – reprezentacinė miesto komanda, net 7 metus atstovavusi Tauragę Regionų krepšinio lygoje, įvairiuose Lietuvos ir tarptautiniuose turnyruose, manome, jog esame ženkliai prisidėję prie šios sporto šakos populiarinimo mūsų mieste, prie jaunų žaidėjų ugdymo, galų gale – prie tauragiškių laisvalaikio. Mūsų komanda savo kelią pradėjo dar 2010 metais. Kelią, kuris nebuvo lengvas: mes klupome, stojomės ir vėl klupome, tačiau niekada nepasidavėme. Mūsų darbas davė rezultatų, būtent šiais metais Tauragės krepšinio klubas iškovojo teisę Tauragę atstovauti antroje pagal pajėgumą Nacionalinėje krepšinio lygoje, džiaugiamės, jog buvome pirmieji RKL, kurių visas rungtynes tiesiogiai transliavo Tauragės kabelinė televizija ir Delfi TV. Didžiuojamės, jog komandą visuomet palaiko būrys krepšiniui neabejingų tauragiškių, turime ir savo fanų komandą, kuri ne kartą buvo pripažinta geriausia visoje Regionų krepšinio lygoje.

Nuo 2017 metų klubas atstovauja Tauragę NKL

2017 m. pasiekus tikslą – Nacionalinę krepšinio lygą – atsiverė nauji keliai. Praėjęs sezonas Tauragės krepšinio klubui nebuvo lengvas, tačiau pirmojo sezono tikslas – įgyvendintas. Komanda reguliarajame sezone užėmė 10 vietą ir pateko į atkrintamąsias, kuriose susitiko su turnyrinės lentelės lydere Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ komanda. Po atkrintamųjų serijos Tauragės krepšinio klubas nepateko į finalinį ketvertą.

2017/18
Nacionalinė krepšinio lyga
Pateko į atkrintamąsias
2016/17
Regionų krepšinio lyga
1 vieta
2015/16
Regionų krepšinio lyga
2 vieta
2014/15
Regionų krepšinio lyga
2 vieta